їzhakultura (їжа культура) – науковий та освітній проект про гастрономічну культуру. Його мета – розвивати та популяризувати дослідження харчової культури в Україні. На сайті проекту ми регулярно публікуємо написані науковцями та експертами галузі статті про гастрономічне минуле та сьогодення.

Ми прагнемо зберегти та донести до читачів давні кулінарні техніки, народні рецептури, регіональні харчові практики, котрі є частиною нематеріальної спадщини українців, а також інформуємо нашу аудиторію про сучасний стан справ у дотичних до гастрономії галузях.


+38 067 878 67 67

info@yizhakultura.com

а/с 12, Київ, 111, 04111


Наша команда

Олена Брайченко

Засновниця проєкту їzhakultura і видавництва їzhak

Артем Брайченко

Засновник проєкту їzhakultura і видавництва їzhak

Світлана Богданець

Менеджерка проєктів

Співпраця

Проект їzhakultura працює як міждисциплінарна платформа, котра об’єднує істориків, археологів, соціологів, антропологів, мистецтвознавців, філологів, культурологів, а також професійних кухарів, рестораторів та фахівців харчової промисловості. У рамках проекту ми проводимо публічні лекції, дискусії, презентації та майстер-класи, а також беремо участь у наукових конференціях, форумах та фестивалях. Нашим партнерам ми надаємо послуги по підбору і створенню матеріалів, пов'язаних з гастрономією для рекламних та інформаційних кампаній, ЗМІ; дослідження з food антропології; консультації з українського гастрономічного минулого, традиційних українських страв, продуктів, обрядової їжі, тощо; створюємо приватні гастрономічні бібліотеки.